Lifestyle

Jak wykonać kreskę na opadającej powiece?

Jak wykonać kreskę na opadającej powiece?

Każda kobieta marzy o perfekcyjnym makijażu. Niezależnie od tego czy jest to mocny makijaż wieczorowy, czy subtelny dzienny jego wykonanie sprawia wielu kobietom dużo trudności. I choć aplikacja podkładu, pudru, bronzera na twarz nie wymaga dużego doświadczenia i szczególnych umiejętności, to praca z cieniami do powiek i eyelinerem może być już nieco kłopotliwa.

Czym charakteryzuje się opadająca powieka?

Oko z opadającą powieką to bardzo często powód do rezygnacji z wykonania jakiegokolwiek makijażu. Osoba z taką powieką wygląda na nieustannie zmęczoną lub mrużącą oczy. Oczywiście taką powiekę można skorygować za pomocą medycyny estetycznej, jednak cena takiego zabiegu jest dość wysoka i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Makijaż oczu

Profesjonalny makijaż oczu to wyzwanie, którego poziom trudności wzrasta, gdy mamy do czynienia z opadającą powieką. Choć do makijażu dziennego używamy zaledwie kilku cieni w jasnych odcieniach, zatem jego wykonanie jest stosunkowo proste.

Makijaż staje się znacznie trudniejszy w sytuacji, gdy chcemy uzyskać efekt kociego oka za pomocą kreski eyelinerem. Wykonanie takiego efektu przez osoby z opadającą powieką jest niemałym wyzwaniem, jednak przy odrobinie wprawy i cierpliwości stanie się banalnie prostym zajęciem. Wystarczy tylko zastosować się do kilku prostych zasad.

Kreska na opadającej powiece

Kreski na opadającej powiece powinny być przedłużeniem górnej powieki. To klucz do sukcesu w osiągnięciu idealnej jaskółki, która nie pogłębi efektu opadającej powieki.
Malowanie kresek wzdłuż linii wodnej oka może powodować nieestetyczne rozlewanie się eyelinera, przez co jaskółka przybiera bardzo nieregularne i dziwne formy. Bardzo często pogłębia to efekt „zmęczonego oka”. Co więcej, niewskazane jest również naciąganie powieki podczas malowania, ponieważ będzie ona dobrze wyglądała tylko podczas malowania.

Wybór eyelinera

Wybór odpowiedniego eyelinera jest równie ważny, co sam sposób wykonania tego makijażu. Opadająca powieka nie lubi mocnych i grubych kresek, zatem pędzelek eyelinera powinien być cienki – maksymalnie precyzyjny. Wyprofilowana końcówka pozwoli na stworzenie kreski o idealnej grubości i kształcie. Konsystencja tego produktu jest zazwyczaj lekka i płynna, więc rysowanie nim kresek nie powoduje dużo trudności nawet początkującym kobietom. Warto też zwrócić uwagę na jego właściwości – najlepsze z nich to te o zastygającej formule, wodoodporne i matowe, ponieważ nawet podczas długiego dnia pozostają nienaruszone na powiece.

Udostępnij