Lifestyle

Jak poprawić kondycję po zimie?

Jak poprawić kondycję po zimie?

Zimą znacznie zmniejsza się naszą aktywność. Ma to wpływ na naszą sylwetkę, jak i kondycję. Wiosna to czas, gdy mamy ochotę zejść z kanapy i zadbać o siebie. Jak poprawić kondycję i szybko wrócić do formy, by latem czuć się lekko i pięknie?

Jak zacząć?

Zima to czas, gdy wiele osób popada w hibernację. Nie chce się nam ruszyć z kanapy, zawijamy się w ciepły kocyk i… czekamy na wiosnę.

Zastanawiając się jak poprawić kondycję po zimie warto zacząć od delikatnego ruchu. Nie jest zalecane zapisanie się od razu na siłownię czy rozpoczęcie treningów fitness, gdyż może się to okazać dużo bardziej wyczerpujące niż się spodziewamy. Zakwasy, które na pewno się pojawią, mogą spowodować, że zrezygnujemy z każdej formy ruchu.

Pierwszym krokiem jest delikatne rozpoczęcie sezonu. Warto zacząć chodzić z psem na długie spacery lub wyciągnąć kijki do nordic walking. Po kilku dniach takiej rozgrzewki można spróbować marszobiegów. Po kolejnych kilku treningach warto zacząć skracać marsz i systematycznie wydłużać bieg.

Regeneracja i dieta

Zastanawiając się jak poprawić kondycję trzeba pamiętać, że wyłącznie systematyczny wysiłek przyniesie oczekiwane rezultaty.

Ważne jest, by w czasie treningów zadbać o regenerację organizmu i odpowiednią dietę. Chcąc czuć się dobrze i wyglądać pięknie należy zadbać o odpowiednią ilość snu. Treningi nie powinny być również planowane każdego dnia, gdyż organizm potrzebuje czasu, by odpocząć, a mięśnie, by się zregenerować.

Ważnym elementem powrotu do dobrej formy jest zbilansowana dieta. Do menu należy wprowadzić warzywa i owoce. Ważne jest, by zrezygnować z pokarmów wysoko przetworzonych. Należy unikać cukru, który ma bardzo zły wpływ na nasz organizm.

Ważne jest również unikanie alkoholu, który nie tylko wpływa na motywację, ale również ma bardzo dużo kalorii i utrudnia wypracowanie smukłej sylwetki.

Na sportowo, ale przyjemnie

Zastanawiając się jak poprawić kondycję warto pamiętać, że jest wiele różnych form aktywności, które pomogą w walce o dobrą kondycję i piękną sylwetkę.

Jazda na rowerze, rolkach czy pływanie to nie tylko idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększenie wydajności organizmu. Jest to również świetny sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi.

Najtrudniejszym elementem w walce o dobrą kondycję jest zachowanie systematyczności. Będzie to dużo łatwiejsze, gdy będzie nam pomagała rodzina. Razem dużo łatwiej się zmotywować, by wyjść z domu.

Wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób będzie również świetnym przykładem dla dzieci, które widząc, że rodzice są w ruchu chętniej odejdą od komputera.

Udostępnij