Porady

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu? 4 najważniejsze korzyści

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu? 4 najważniejsze korzyści

Czy wiesz, że nie musisz czekać nawet kilkadziesiąt dni, aż Twój kontrahent opłaci fakturę? Możesz przekazać dokument sprzedaży firmie faktoringowej, która w zamian za prowizję przeleje Ci środki niemal od razu. Kontrahent oczywiście wciąż ma obowiązek zapłacić, jednak wykorzysta w tym celu konto bankowe faktora. Tak właśnie działa faktoring, czyli jedno z chętniej wybieranych rozwiązań finansowych. Dlaczego warto z niego skorzystać? Poznaj 4 najważniejsze korzyści, które pomogą Ci podjąć decyzję!

1. Otrzymasz pieniądze przed terminem z faktury

Co jest istotą faktoringu? W tym przypadku nie czekasz, aż kontrahent spłaci swoje zobowiązanie w terminie z faktury. Pieniądze otrzymasz dużo wcześniej – od firmy faktoringowej. To rozwiązanie, które pozwala dowolnie dysponować środkami, zamiast bezczynnie czekać na wpłatę. Gotówka nie jest zamrożona, a pracuje dla Twojej firmy. Dzięki temu biznes wciąż się rozwija.

Kto może skorzystać z faktoringu? Dzięki takim instytucjom jak PragmaGO ten sposób finansowania jest dostępny niemal dla wszystkich przedsiębiorców. Nie ma znaczenia, jak długo Twoja firma istnieje na rynku, czym się zajmuje i czy zatrudnia jakichkolwiek pracowników. Nie jest również istotne to, jaka jest forma prawna przedsiębiorstwa. Nic zatem dziwnego, że z tej opcji korzystają także start-upy.

Zastanawiasz się, w jaki sposób złożyć wniosek o faktoring? Zrobisz to w kilka minut online! Sprawdź szczegóły na stronie https://pragmago.pl/

2. Zyskasz płynność finansową i unikniesz zatorów

Dostęp do gotówki przed terminem z faktury to doskonała szansa na rozwój przedsiębiorstwa. Zamiast czekać na środki nawet kilkadziesiąt dni, możesz wykorzystać je do realizacji zlecenia dla dużego klienta lub skorzystania z innej okazji rynkowej (np. promocji na konkretny towar). Pieniądze możesz też wykorzystać na spłatę bieżących wydatków (np. na wypłaty dla pracowników) lub jakiekolwiek inne zakupy firmowe. 

Dzięki temu zapewniasz biznesowi płynność finansową, która ma kluczowe znaczenie w każdej działalności. Unikasz także zatorów płatniczych, które mogłyby niekorzystnie odbić się na rozwoju Twojej firmy. 

3. Zadbasz o konkurencyjność firmy na rynku

Twoim kontrahentom zależy przede wszystkim na tym, by termin płatności był odpowiednio odległy. Szczególnie w takich branżach jak produkcja, transport czy budownictwo normą jest stosowanie odroczonych terminów płatności – nawet 90 dni. Ty chcesz mieć jednak gotówkę dużo szybciej. 

Dzięki faktoringowi zyskujecie wszyscy. Ty masz pieniądze szybciej (od firmy faktoringowej), a Twój kontrahent wciąż ma możliwość korzystania z dalekich terminów zapłaty. To znacznie poprawia Twoją konkurencyjność na rynku, co jest istotne szczególnie w niepewnych czasach.

4. Zapewnisz swojej firmie wiarygodność

Faktoring to rozwiązanie, dzięki któremu szybciej uzyskasz pieniądze. Możesz wykorzystać je m.in. na terminową spłatę zobowiązań takich jak podatki czy ZUS. Brak opóźnień to jeden z lepszych sposobów, żeby zadbać o wiarygodność swojej firmy – w końcu nikt nie chce współpracować z przedsiębiorcą, która spóźnia się ze spłatą. 

Współpraca z wiarygodnymi podmiotami, takimi jak PragmaGO, to również sposób na poprawę wiarygodności w oczach Twoich klientów czy inwestorów.

Chcesz wiedzieć więcej o faktoringu? Zastanawiasz się, czy to opcja dla Ciebie? Wciąż nie wiesz, czy warto skorzystać z tej usługi? Przeczytaj artykuł poradnikowy: https://pakowanie24.pl/najwazniejsze-fakty-na-temat-faktoringu-w-pragmago/, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Udostępnij